Iespējas, kuras nedrīkst laist garām

Brīdis, kad ir apnikusi ikdiena, gribas uzzināt ko jaunu, ieraudzīt ko neredzētu, satikt jaunus un interesantus cilvēkus, iepazīt kultūru, par kuru līdz šim bija skatītas filmas un lasītas grāmatas – tas ir tas brīdis, kad dzīvē ir jāievieš jauninājumi.

Vasaras vidū sociālajā tīklā Facebook nejauši uzdūros OTI Latvia (Starptautiskā organizācija „One Terrene International” Latvijā) izsludinātajam konkursam par dalību Eiropas Savienības finansētajā projektā „Youth in Action” Sicīlijā, Itālijā. Sapratu, ka tā ir iespēja ievirzīt pierasto dzīves ritmu jaunās sliedēs.

Ilgi nedomājot, pieteicos. Pēc kāda laika uzzināju, ka esmu izturējusi atlasi. Priekam nebija robežu: „Es braucu uz mafijas dzimteni. ”

Kad eiforija bija garām, bija jādomā par nopietnām lietām: biļetēm (no Rīgas nav tiešo lidojumu līdz Sicīlijai), par Latvijas kultūras vakara gatavošanu (tradicionāls pasākums „Youth in Action” projektu ietvaros, kurā dalībnieki stāsta par savu valsti citu valstu pārstāvjiem), apdrošināšanas iegādi, valūtas maiņu un, protams, somas kravāšanu.

ES „Youth in Action” projektu ietvaros tiek 100% nodrošināta dalībnieku dzīvošana un ēdināšana projekta norises laikā un daļēji tiek segti transportēšanas izdevumi (biļetes dalībniekiem jāiegādājas pašiem, bet iztērētās naudas daļa tiek atgriezta pēc projekta).

Strauji un negaidīti pienāca 1. septembris. Dienā, kad klasesbiedri devās pierastās skolas gaitās, es devos uz Rīgas Starptautisko lidostu. Šeit pirmo reizi klātienē iepazinos ar komandas biedriem. Meitenes un puisis bija fantastiski! Mēs ātri un viegli atradām kopīgu valodu.

Tā nu mūsu ceļojums sākās. Rīga – Diseldorfa - Palermo. Atlidojām vēlu vakarā. Kalni, jūra, nakts burvīgums – pasakaini skaisti! Itāļi – atsaucīga un izpalīdzīga tauta, vienmēr bija gatavi palīdzēt, kas bija svarīgi, jo nakti pavadījām viesnīcā.

2. septembris – oficiālais projekta sākums. Dienas pirmo pusi pavadījām, pastaigājoties pa saulaino un silto Palermo. Savukārt pēcpusdienā devāmies uz projekta norises pilsētu – Bolonetu. Šī Palermo province iekrīt sirdī un paliek tajā uz visiem laikiem. Daba, cilvēki, ēdieni – tas viss ir neaizmirstama un neaizvietojama pieredze.

Projekta nosaukums bija „Notes of culture”, un tāpēc mūsu aktivitāšu lielākā daļa bija saistīta ar mūziku. Projekta mērķis bija sagatavot un parādīt šovu, kas tika rīkots nedēļas nogalē pilsētas centrālajā laukumā. Mūsu sagatavotos dziesmu un deju priekšnesumus atnāca vērot liela daļa pilsētas iedzīvotāju, kas darīja mūsu uzstāšanos vēl nozīmīgāku.

Lai sagatavotu kvalitatīvu šova programmu, mēģinājām katru dienu daudzas stundas dienā. Protams, bija atvēlēts laiks arī izklaidēm: viena diena bija paredzēta ekskursijai pa Palermo, citu dienu pavadījām slavenajā Mondello pludmalē. Bija atvēlēta arī diena, kad visu brīvo laiku katrs projekta dalībnieks pavadīja ar itālieti un viņa ģimeni, tā padziļināti apgūstot Itālijas kultūru. Jaunieši nav iedomājami bez diskotēkām. Divi vakari bija atvēlēti diskotēkām, viena no kurām norisinājās pludmalē.

Septiņas dienas aizlidoja kā viens mirklis. Pienāca laiks atvadīties. Tik īsā laika posmā mēs kļuvām par vienotu ģimeni, kas ir iespējams tikai tādos neierastos apstākļos.

Projekts man daudz ko iemācīja, ļāva labāk saprast sevi, izprast apkārtesošos. Esmu pārliecināta: tas bija tikai mans pirmais projekts un tikai pirmā šāda veida pieredze, bet nebūt ne pēdējā! Tik ātri, cik iespējams, es to visu darīšu atkal.


Informāciju sagatavoja:

12.klases skolniece Ģertrūde Levkāne